12 yaşındaki piyano dahisi rastgele seçilmiş dört notadan eser yaratıyor

12 yaşındaki piyano dahisi rastgele seçilmiş dört notadan eser yaratıyor

Alma Deutscher ilk operasını 10 yaşında besteleyen bir müzik dahisi.

Küçük Alma Deutscher'in tek ihtiyacı olan şey 40 saniye ve 4 tuş.

Ve aniden harika melodiler üretiyor.

Deutscher 12 yaşında yukarıdaki videodaki gibi kısa bir piyano sonatını hemen doğaçlayarak üretme yeteneğine sahip bir müzik dehası.

Kanalında 30.000 abonesi bulunan YouTube yıldızı, 60 Minutes muhabiri Scott Pelley için hünerlerini sergiledi. Pelley bir şapkadan üzerlerinde müzik notaları olan dört kart çeker Si, La, Mi bemol ve Sol çıkar. 

Alma bir süre sessizce oturduktan sonra tam biçimli şahane bir eser yaratıyor. Bir çaldığını yalnızca bir kez çalıyor ve bir daha aynısını çalmıyor. Videoda “Bu doğaçlamada yaptığım her şeyi hatırlayamıyorum” diyor. "Belki bir parça yazdığım zamanlar için defterime yazabilirim. Ama doğaçlamanın tamamını hatırlayamıyorum. Asla, asla, asla hatırlayamıyorum."

Deutscher 4 yaşında beste yapmaya başlamış ve şöyle diyor: "Birtakım melodiler ve fikirler aklıma gelirdi ve onları piyanoda çalardım. Bazen ailem daha önce duyduğum bir müziği hatırladığımı sanıyorlardı. Ama hayır dedim, hayır, bunlar benim bestelediğim melodilerim"

10 yaşına geldiğinde tam uzunlukta bir opera bestelemişti bile. Hem kemanda hem de piyanoda bir virtüöz olan Alma Deutscher bestelerini dünyanın her yerinde seslendiriyor. Şu an hem besteciliğiyle hem de şairliğiyle yeniden yazdığı Külkedisi operasını Amerika'da sahneye koymaya hazırlanıyor.

Öğrencilerimin videolarını izlemek için lütfen tıklayınız. İnstagram Kadıköy Piyano Kursu

Yener Kuşculuoğlu Gitar Kursu Kadıköy

Piyano Kursu Kadıköy sayfamız için linke tıklayın.

Çocuklar için piyano kursu için linke tıklayın.

Yener Kuşculuoğlu Piyano Kursu Kadıköy

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Çocuklar Piyano Dersine Kaç Yaşında Başlamalı