Yetişkinler İçin Piyano Kursu

Yetişkinler İçin Piyano Kursu 

Yetişkinler İçin Piyano Kursu

Kadıköy'de bulunan piyano kursumda gelen telefonların neredeyse yarısı çocuklar için piyano dersleriniz var mı yarısı da yetişkinler için piyano kursunuz var mı? şeklinde oldu.

Burayı tıklayarak bizi arayabilirsiniz 0532 335 69 24 

18'e ulaştığımızda beynimizin emekli olduğu anlamına gelmez! Ayrıca bir yetişkin olarak notasyon gibi soyut kavramları kavramanız ve bunları el hareketlerine çevirmeniz çok daha kolaydır. Dolayısıyla konu müziği anlamak olduğunda daha yaşlı ve daha akıllı olmak bir avantajdır. Deneme yanılma yöntemine güvenerek değil anlayarak çok daha hızlı öğrenirsiniz.

Kendi yazdığım Yener Kuşculuoğlu Sayısal Piyano Metodu sayesinde daha ilk dersten çift el çalmaya başlayabilirsiniz.

Özenle seçilmiş klasik eserleri işlerken kendi yazdığım yaylı ve üflemeli orkestrasyon alt yapı size eşlik ederek sanki büyük bir orkestrayla çalıyormuşcasına piyano çalımına eşsiz bir hava katar.

Yetişkinler İçin Piyano Kursu

Aynı zamanda genelde akıllara şu soru geliyor bu yaştan sonra piyano çalabilir miyim ?

Bu sorunun cevabı şöyledir. Evet bu yaştan sonra yapabilirsiniz hatta bir çocuktan daha hızlı öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linkten yetişkin öğrencime bakabilirsiniz.

Yetişkinler için Piyano Kursu 


Yetişkinler çocuklara göre çok daha bilinçli olduklarından çalışma sorumlulukları çok daha fazla gelişmiştir.
Başka bir yetişkin öğrencimi izlemek için tıklayınız.

İbrahim ile 4.dersimiz. Yetişkin Öğrencim Beethoven Çalarken

Yetişkinler İçin Piyano Kursu 

Yetişkinler piyano kursuna geldiklerinde dersleri daha verimli kullanıp, müzik genel kültürleri gelişmiş olduğundan genelde daha detaycı sorular sorabilir. Bu da ilerlemeye büyük katkı sağlar.


14 senelik piyano kursu eğitmenliği hayatımda yetişkin öğrencilerim çocuklara göre daha hızlı ilerleyip daha iyi seviyelere gelmiştir.

Kozyatağı'nda Yetişkinler için piyano kursu Kadıköy

Yetişkinler için en büyük sorun piyano kursunu aldıktan sonra evde ne kadar vakit ayırabileceğidir.

Piyano gelişimindeki en önemli faktör her gün egzersiz yapılması gerektiğidir. Her gün düzenli olarak 30 dakika çalışan birey ne kadar kısa sürede ilerlediğine inanamayacaktır.

Kendi geliştirdiğim Yener Kuşculuoğlu Sayısal Piyano Metodu sayesinde yetişkin öğrencilerim ''18-70 yaş arası'' genelde 3. 4.derste Beethoven Moonlight Sonata'yı çalabiliyor.

Yetişkinler için piyano kursu iletişim için beni saat 20 ye kadar arayabilirsiniz. 0532 335 69 24 

Yetişkin Olarak Piyano Çalmayı Öğrenmek

Piyano öğrenmeye başlamak için asla geç değildir. İster tekrar başlayan piyano öğrencisi olun, ister piyanoda yepyeni olun, bir yetişkin olarak öğrenme hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Başlamak İçin Neden Asla Geç Değildir?

"Keşke daha önce başlasaydım..." dedi bir öğrencim ve sonra piyanonun başına oturdu.

"Eh, hâlâ yaklaşık elli yılınız var." Gülümseyerek cevap verdim. Başını salladı ve gururla bana son ilerlemesinden bahsetti. Piyano çalmaya başlamak için hangi şarkıyı seçtiğini söylediğinde gerçekten şaşırdım - şok oldum demiyorum.

Ama önce size öğrencilerimi tanıtmama izin verin. Otuzlu yaşlarında, iki çocuklu sevgi dolu bir anne ve hayatında hiç enstrüman çalmamış. Hangi şarkının onun ilk şarkısı olmasını beklersiniz? "İyi ki doğdun mu" mu, yoksa "Mutlu Yıllar" mı?

Yetişkinler İçin Piyano Dersleri

Pİyano'da kolay çalabilmek için çok iyi bildiğimiz şarkılardan başlamak en iyisidir. Jingle Bells veya Happy Birtday  en azından bunların uygun olacağını düşündüm. Ama bir öğrencim tüm geleneksel öğrenme tavsiyelerimi denize attı. İlk şarkısı Yann Tiersen'in "Comptine d'une autre été" idi. Bana göre bu bir başlangıç ​​şarkısından başka bir şey değil! Ama onun için zor sayılabilecek bir eser. Tabii ki özel ders veya müzik okulu desteğiyle.

Ancak her şeye rağmen mükemmel bir ilerleme kaydediyor. Ona neden bu kadar gelişmiş bir parça seçtiğini sordum. "Bu şarkıyı SEVİYORUM! Ve bir gün çalmayı çok isterim. Ne kadar sürerse sürsün. Zaten farklı şarkılar çalmak istemiyorum" dedi. İşte özveri diye buna derim! Sadece harika bir şarkının sizi ne kadar motive edebileceğini göstermeye gidiyor.

Erken başlamak her zaman bir avantaj değildir

Çocukken beni bir piyano öğretmenine gönderen bir ailem olduğu için şanslıydım. Ne yazık ki ilk yıllarda öğrenmem gereken parçalar o kadar da güzel değildi. Bu nedenle nadiren motive hissettim. Pratik yapmak bir mücadeleydi. Sık sık küçük bir çocuk gibi somurtarak klavyemin başına huysuz bir şekilde oturdum.

Bütün bunlar birkaç yıl sonra pop şarkılar ve havalı olduğunu düşündüğüm birkaç klasik parça çalmaya başladığımda değişti . Ama çok geçmeden ergenlik ve diğer ilgi alanları dikkatimi çekmek için rekabet etmeye başladı. Gençlik yıllarımda daha fazla gelişebilirdim. Elbette çocukken bir enstrüman öğrenme şansına sahip olduğum için minnettarım. Eminim birçok yönden faydasını görmüşümdür. Ama en iyi zamanlarda bile "Comptine d'une autre été" çalmayı başarabilir miydim emin değilim! Özetle bu benim piyano öğrenme hikayem: Önce motive olmadım sonra kendime geldim.

Dedikleri gibi: tüm yollar Roma'ya çıkar. Bir enstrümanda ustalaşmanın tek yolu erken başlamak değildir.
Beyniniz bunu yapabilir! Yetişkinler için piyano kursları bunu yapabilir.

Tabii ki, eğer bir yıldız piyanist olarak kariyer yapmak istiyorsanız erken başlamalısınız. Sadece sevdiğiniz şarkıları çalmak istediğiniz için piyano çalmak istiyorsanız istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Acele yok, kazanılacak rekabet yok, karşılanacak beklenti yok. Sadece sen ve piyanon. İnanın bana enstrümanlar sabırlı birer arkadaştır ve onlarla geçirdiğiniz her dakikanın tadını çıkarmaya bakın.

Bir enstrüman öğrenmeye başlamak için kendilerini çok yaşlı bulan çok fazla insanla tanıştım. Ama bu doğru değil. Ne de olsa beynimiz hayatımızın herhangi bir noktasında yeni şeyler öğrenebilecek kapasitededir ( daha derine inmek isterseniz buna "beyin plastisitesi" denir).

Yeni beyin bağlantıları yetişkinlerde çocuklarda olduğu kadar hızlı gelişir. 18'e ulaştığımızda beynimizin emekli olduğu anlamına gelmez! Ayrıca bir yetişkin olarak, notasyon gibi soyut kavramları kavramanız ve bunları el hareketlerine çevirmeniz çok daha kolaydır. Dolayısıyla konu müziği anlamak olduğunda daha yaşlı ve daha akıllı olmak bir avantajdır. Deneme yanılma yöntemine güvenerek değil anlayarak çok daha hızlı öğrenirsiniz.

Tek gereken sen, bir piyano ve sevdiğin bir şarkı

Bir yetişkin olarak piyano çalmayı öğrenmek: Bu mümkün mü?


Yaşlı bir köpeğe yeni numaralar öğretemez misin? Bu eski sözün yanlış olduğu uzun zamandır kanıtlanmıştır. Makalemizde yetişkinlerin de piyanoyu başarılı ve eğlenceli bir şekilde nasıl öğrenebileceklerini gösteriyoruz.

Sonuçta beyniniz hayatımız boyunca çalıştırabileceğimiz bir kastır. Beyindeki aktivite kalıpları kısa bir süre sonra zaten değişir ve ilk bir eğitim ünitesinden sonra beynin belirli bölgelerinde bağlantılar kurulur.

Piyano çalmaya başlayan yetişkinlerin çalmayı öğrenmede aslında çocuklardan daha kötü olmadıklarının farkında olmaları gerekir - onların öğrenmesi farklıdır. Yetişkinler bir şeyleri eğlenceli bir şekilde nasıl deneyeceklerini unutmuş olabilir. Yetişkinler önce ne yaptıklarını anlamak isterler. Dahası doğrusal bir öğrenme yöntemine sahip değiller, bunun yerine başka deneyimler üzerine inşa ediyorlar.

Bir yetişkin olarak yaşam boyu bir rüyayı gerçekleştirmek için bir enstrüman öğrenmeyi planlıyorsanız, piyanoyu tercih etmek en iyisidir. Nefesli ve telli çalgılar çok daha zor olabilir. Çocuk olmanın bu konuda bir faydası vardır çünkü işitmeleri daha iyidir, ince ayrıntılara daha hassas tepki verirler.

Yetişkinler için Piyano Kursu

Tuşlu enstrümanlar notaların doğrusal yapısı nedeniyle özellikle yeni başlayanlar için çok uygundur. Öğrencinin çalması için sadece bir tuşa basması yeterlidir. Yeni başlayanların şu an için tonlama konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor.

Yetişkinlerin piyanoyu çocuklardan farklı öğrenme yolları vardır.

Bir Piyano Dersi Ne Kadar Sürer ?

Bir piyano dersi 45 50 dk civarında sürer ve bu süre yeterlidir.

Ne Kadar Piyano Dersi Almalıyım ?

Kendi metodum sayesinde hemen eser çalabiliyoruz ama 6 ayda bayağı bir eser çalınmasını beklerim.

Piyano Kursuna İstediğimiz Zaman Kayıt Yapabiliyor Muyuz ?

Evet dersler birebir, özel ders şeklinde olduğundan piyano derslerine/kursuna istediğiniz zaman kayıt yapabilirsiniz.

Piyano Derslerine Başlamak İçin Bir Sınav Var Mıdır ?

Hayır piyano dersine başlamak için bir sınav yoktur.

Piyano Kursunun Saatlerini İstediğimiz Gibi Ayarlayabiliyor Muyuz ?

Evet piyano derslerinin saatlerini istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz. Piyano derslerine öğleden sonra genelde öğrenciler akşam saatlerine ise çalışan yetişkin piyanist adayları gelir.

Yetişkinler Piyano Kursuna Başlayabilir mi Yetişkinler Piyano Öğrenebilir Mi ?

Öğrencilerimden edindiğim tecrübeye göre yetişkinler çocuklardan daha iyi piyano öğrenebilir. Ayrıca bir yetişkin olarak notasyon gibi soyut kavramları kavramanız ve bunları el hareketlerine çevirmeniz çok daha kolaydır. Dolayısıyla konu müziği anlamak olduğunda daha yaşlı ve daha akıllı olmak bir avantajdır.

Öğrencilerimin tamamını izlemek için tıklayınız. Kadıköy Piyano Kursu

Kadıköy'de yetişkinler için piyano dersleri

Kozyatağı yetişkinler için piyano dersleri

19 Mayıs yetişkinler için piyano kursları

Sahrayıcedit yetişkinler için piyano dersleri ve kursu


Başlıca Sanat Kurslarımız:

Bağlama Kursu Kadıköy

Bateri Kursu Kadıköy

Çello Kursu Kadıköy

Fotoğrafçılık Kursu Kadıköy

Klasik Gitar Kursu Kadıköy

Akustik Gitar Kursu Kadıköy

Bas Gitar Kursu Kadıköy

Elektro Gitar Kursu Kadıköy

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Kadıköy

Keman Kursu Kadıköy

Klarnet Kursu Kadıköy

Piyano Dersleri

Resim Kursu Kadıköy

Saksafon Kursu

Şan Eğitimi Kadıköy

Tiyatro Kursu Kadıköy

Trompet Kursu Kadıköy

Viyola Kursu Kadıköy

Yan Flüt Kursu Kadıköy

Yaratıcı Drama Kursu Kadıköy

Yazarlık Kursu Kadıköy

Müzik Kursu Kadıköy

Esnek Eğitim Saatleri ve Ders Telafisi


Kurumumuz haftanın 7 günü Sabah 9:00 akşam 23:00 hizmet vermektedir. Kurs saatlerimiz öğrenci ve öğretmenlerin uygun saatlerine göre seçilir, olası bir gelememe durumunda ders telafisi yapılmak üzere ertelenir.

Her Yaş Grubuna Uygun Sanat Eğitimi


Her yaşa uygun eğitim programları sunuyoruz. Eğitim programlarımız seviyelere ve yaş gruplarına göre düzenlenmiştir.

Yetişkinler için piyano dersleri

Bu sayfanın başlığı ile ilgileniyorsanız, böyle bir sorununuz var mı? "Eskiden piyano öğreniyordum ama çok fazla boş zamanım olmadığı için çalamıyorum." "Piyanoya yeni başlıyorum ama yaşlıyım. Günlük birikimin önemli olduğu doğru ama her gün 30 dakika ya da bir saat piyano çalmak zorunda değilsiniz. 

Size bir piyano dersi önermek istiyoruz.

Bana ne söylemek istiyorsun...

"Her gün onlarca dakika çalışmazsan piyano çalamazsın."
Emeklilik sonrası hobim olarak piyanoyla ilgileniyorum ama zor görünüyor."
Aklınızda bu sorular varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Her insan "ne yapmalıyım?" duygusuyla tanışır.
Herkes aynı şeyi hissediyor bu yüzden umarım bu makaleyi okur ve rahat hissedersiniz.

Her insanın piyano dersinden beklentisi farklıdır bu yüzden dersleri kendi isteklerinize göre alın.

Piyano çalmaya başlama nedenleriniz, piyano ile yapmak istedikleriniz, çalmak istediğiniz şarkılar, herkesin piyano dersine başlama nedenleri farklıdır.

Kadıköy Piyano Kursu herkesin isteklerini dinler ve en uygun gün, saat ve eğitmeni eşleştirir.

Yetişkin öğrenciler için ders alma amacı üç yönlüdür. Eğitmenin becerisinin öne çıkan özelliği öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli dersleri vermektir.


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuklar İçin Piyano Kursu

Piyanodaki Pedallar Ne İşe Yarar ve Bunları Nasıl Kullanıyorsunuz