Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Okul hayatındaki başarı tipik olarak daha sonraki yaşamda daha büyük başarılara yol açar. Ancak öğrenme sadece temel konu alanlarında gerçekleşmez. Müzik dersleri ve kulüpler gibi müfredat dışı etkinlikler çocukların kişisel, sosyal, entelektüel ve başka şekillerde büyümelerine, öğrenmelerine yardımcı olur. Bir kişi müzik derslerine ne kadar genç başlarsa zihnini o kadar çok geliştirebilecektir.

Çocuğunuzun piyano dersine erken başlaması onlar için gerçekten faydalı olabilir ancak onları sadece kayıt yaptırıp bir sınıfa göndermeyin. Çocuğunuz ilk müzik dersine başlamadan önce aşağıdaki adımları uyguladığınızdan emin olun.
Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

1. Ev İçin Piyano veya Org Satın Alın

İyi bir adın evde çalışabilmek için bir piyano veya org almaktır. Evde piyano olması pratik yapmayı kolaylaştırır. Çocuğunuz için pratik yapmak ne kadar kolaysa yapma olasılığı da o kadar yüksektir. Piyano ile hem öğrendiklerini uygulayabilecekler hem de eğlenecekler. Akustik piyanolar harikadır ancak daha az yer kaplamak için dijital piyanolar dahil diğer seçenekler mevcuttur.

2. Piyano Taburesi Alın

Evde bir piyanoya sahip olmak müzik yapmayı nasıl kolaylaştırıyorsa doğru yükseklikte bir koltuğa sahip olmak da büyük bir fark yaratabilir. Çocuğunuz gergin ve rahatsız bir duruşta oturmak zorundaysa piyano çalmak zevkli olmayacaktır. Ayarlanabilir bir tabure çocuğunuz büyüdüğünde yüksekliği ayarlanabilecektir.

3. Çocuğunuzla Müziğin Keyfini Çıkarın ve Şarkı Söyleyin

Çocuğunuzu piyano performansının olanaklarını göstermesine izin vermek için çalışması üzere bir piyano müziği seçin. Gerçekten zevk aldığınız popüler şarkıların veya piyano müziğikleri bulun. Yalnızca normalde kendi başlarına dinlemekten hoşlandıkları müzik türlerini değil bir dizi müzik sunduğunuzdan emin olun. Çocuklarınız için daha fazla oyun ve müzikal maruz kalma sağlamak için şarkı söylemeyi de düşünün.

4. Performansları Birlikte Kontrol Edin

Sanatı iş başında görmek çocuklarınızı piyano çalmaya motive edebilir. Canlı performansa gitmek çocuğunuzun ilgisine ve müzikal gelişiminin geleceğine ciddi bir yatırımdır. 

5. Çocuğunuz İçin Net Beklentiler Belirleyin

Piyano derslerine başlamadan önce onlarla oturun ve bazı ortak beklentiler oluşturun. Pratik yapmak için günün bir saatine karar verin ardından bu zamanlamayı taahhüt edin. Sürenin çok uzun olmasına gerek yok. Uzun çalışmalar yerine tutarlılıkla başlamayı ve daha uzun oturumlara doğru ilerlemeyi hedefleyin.

6. Kendinize “Bunun İçin Zamanım ve Enerjim Var mı?” Diye sorun.

Sadece piyano çalmak için zaman ayırın. Gündeki hayatta sizin de başka planlarınız olabilir fakat onları çocuğunuzun saatlerine göre ayarlamanız gerekecektir. Günlük uygulama önemlidir. Bir rutine bağlı kalmak çocuğunuzun ilgisini uzun bir süre boyunca korumada tüm farkı yaratacaktır.


Kadıköy Piyano Kursu için linke tıklayın.


 


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Çocuklar Piyano Dersine Kaç Yaşında Başlamalı