2020'nin En Sıcak/Kalpten Piyano Hikayeleri

2020'nin En Sıcak/Kalpten Piyano Hikayeleri

Bu yıl kalbimizi ısıtan piyano hikayelerini bir araya getiriyoruz.

12 Yaşındaki Piyanist İngiltere'nin Ünlü Meydanlarında 90'lı Yılların Hit Şarkılarını Çalarak Yürekleri Fethetti.

Şubat ayında ülke çapında çeşitli çeşitli meydanlarda çalan genç piyanist Harrison Cane, Good Morning Britain'daki bir performansıyla TV ekranlarını süsledi. 12 yaşındaki piyanist milyonlarca televizyon izleyicisi için bir dizi hit şarkıyı cover yaptı.

Yedi Yaşındaki Piyanist Kendi Ev İzolasyonu Valsi'ni Besteledi


Nisan ayına geldiğimizde dünyanın birçok bölgesi Covid-19 salgını nedeniyle ev izolasyonunu başlatmıştı. 7 yaşındaki Yunan piyanist Stelios Kerasidis kendi valsini yazarak duruma farkındalık yaratmaya karar verdi.

Stelios, eserini "bu zor günlerde COVID-19 nedeniyle yalnız kalanlara ve acı çeken insanlara" adadı.

2 Piyanist Arkadaş Matej ve Luka Jovanovic, COVID-19'a Bağış Toplamak İçin Canlı Yayın Düzenledi

Kendilerine PianoWorldWide diyen ikili Nisan ayının sonlarında Covid Relief Fund'a bağış sağlamak amacıyla online konser düzenleyerek Covid-19'da ekonomik zorluklar çeken ve sağlık sorunları yaşayan insanlar için kaynak yarattı.

İkilinin elde ettiği gelirin % 50'si hayır kurumuna bağışlandı.

Piyano Öğrenmek İçin Doktorun Tavsiyelerine Meydan Okuyan Ampute Tilly Lockey

Ampute: Çeşitli nedenlerle (kaza veya hastalık) kol ve/veya bacakları kesilmiş kişiler.Haziran ayına gelindiğinde gerçekten iç açıcı hikayelere ihtiyacımız vardı.

Tilly çocukken iki elini de kaybetti ancak biyonik kolları sayesinde piyano çalmayı yeniden öğrenmeyi başardı.

Genç Tilly Lockey, İngiliz televizyon programı This Morning'de çıktığında biyonik kollarından birini çıkararak piyano çaldı.

Lübnanlı Kadın Beyrut'taki Evinin Enkazında Piyano Çalıyor4 Ağustos'ta Lübnan'ın Beyrut kentinde korkunç bir patlamada en az 135 kişinin öldüğü ve 5.000'den fazla kişinin yaralandığı haberi tüm dünyaya yayıldı.

Sonraki günlerde enkaz haline gelmiş evinde hasar almamış piyanosunu çalan bir kadının bir videosu internette ortaya çıktı. Videoda İngiltere genelinde tanınmış ünlü İskoç halk şarkısı olan  Auld Lang Syne'ı çalıyor.

Piyanist João Carlos Martins Biyonik Eldivenlerle Bach Çalarken Gözyaşlarına BoğulduBrezilyalı piyanist João Carlos Martins, 1995 yılında Bulgaristan'da saldırıya uğradığında sağ kolunun çoğunu kaybetti, kafatasının ve beyninin yaralanmasına neden oldu. Bunun haricinde 1965'ten beri sağlık sorunları da yaşıyordu.

2019'da  bu sorunlar nedeniyle emekli oldu ancak o yıl Brezilyalı bir tasarımcı, piyanistin tekrar çalmasına yardımcı olması için bir çift biyonik eldiven tasarladı. 

João Carlos Martins'i yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yener Kuşculuoğlu Piyano Kursu Kadıköy

Kadıköy Piyano Kursu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Yetişkinler İçin Piyano Kursu