Piyano Öğrencilerini Evde Daha Fazla Pratik Yapmaya Nasıl Teşvik Edebiliriz?

Piyano öğrencilerini evde daha fazla pratik yapmaya nasıl teşvik edebiliriz?

Piyano öğrencilerimizi evde daha fazla pratik yapmaya teşvik edebileceğimiz bir kaç farklı yol düşündüm.

Bütün bir hafta piyanoya dokunmayan bir öğrencinin haftalık dersine geldiği anı hepimiz yaşamışızdır.


Öğrencileri, dersler arasında evde yeterince pratik yapmaya motive etmek zor bir iştir, ancak bu motivasyonu öğrencilerimizde denemek ve artırmak için yapabileceğimiz pek çok şey var. Bununla birlikte, çalışma bilinci ve tercih ettikleri öğrenme şekli söz konusu olduğunda her şey farklı olacaktır.

Bu nedenle, bunu akılda tutarak, piyano öğrencilerimizi evde daha fazla pratik yapmaya teşvik edebileceğimiz bir kaç farklı yol buldum.

Her öğrenciyle kişisel bir ilgi geliştirmek.


Bir piyanistin gelişiminde her zaman sabit kalan tek şey, öğretmenleriyle olan ilişkileridir.

Öğrencinin sevdiği gruplara veya sevdiği bestecilere ilgi duyan öğretmenlerle daha iyi performans gösterdiğini fark ettim.

Bu, herhangi bir öğretmen için kolay bir yoldur ve öğrencilerimizin derslerinin başarısına da büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

En sevdikleri grup veya bestecinin bir şarkısını öğrenmek ve onlar için eser, parça bulmak basit bir şey olabilir fakat bunun ciddi bir etkisi olabilir.

Belki de öğrencimizin en sevdiği şarkılardan birini ikimizin düet olarak çalma fikrini önermeyi deneyebiliriz. Öğrencimizle olan ilişkinizde hızlı iletişim ve hızlı ilerleme çok önemlidir.

Bilinen bestelerin kolay versiyonları ve basit kitaplar

Bilinen bestelerin kolay versiyonları ve basit kitaplar nedir ve neden faydalıdır?

Basit kitaplar, yalnızca ana melodileri sol anahtarında gösteren nota kitaplarıdır. Ayrıca melodinin üstünde size fa anahtarında kolay akorlar sağlarlar.

Bu sizi yalnızca akorları ve fa anahtarını öğrenmeye zorlamakla kalmaz, aynı zamanda akorun notalarını önünüzde göremediğiniz için beyninizin anında düşünmesini sağlar.,

Öğrencilerimin buna benzer bir kitaplarla büyük faydalar sağlayabileceğini biliyorum, özellikle de öğrencilerimiz için yeni ve heyecan verici olacağı için.,

Doğaçlamayı öğreten YouTube kanalları

YouTube'da basit bir arama size yeni şarkılar hakkında harika eğitici videolar sağlayacaktır. Öğrencileri her zaman YouTube'daki piyano kanallarını incelemeye teşvik ediyorum çünkü bunun onları heveslendireceğine inanıyorum.

Hafta boyunca kısa bir video görüşmesiTeknolojinin gelişmesiyle birlikte, öğrencilerin ne durumda olduğunu kontrol etmek çok kolay hale geldi.

Öğrencilerimiz zor bir ödev ile mücadele ediyorlarsa, bu, pratik yapmak için motivasyon bulamamalarının önemli bir nedeni olabilir.

Öğrencimizin zorlandığını fark ederseniz, hafta içinde ödevin nasıl ilerlediğini sormak için kısa bir kontrol çok yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda öğrencilerinizin herhangi bir soruyu bize sormasına da olanak tanır. Bu, zamanımızı daha çok kullanmak olsa da, o öğrenciyle gelecekteki derslerimizi büyük ölçüde geliştirebilir ve böylece onu değerli kılar.

Yener Kuşculuoğlu Piyano Dersi Kadıköy

Piyano Dersi Kadıköy

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Çocuklar Piyano Dersine Kaç Yaşında Başlamalı