Music China 2020

Music China 2020'de İki Eşsiz Piyano

Müzik Çin, dünyanın en iyi üç müzik enstrümanı endüstrisi etkinliğinden biridir.
Bu yıl Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi'nde yapıldı. 11 ayrı salonda binden fazla katılımcı 100.000 metrekarenin üzerinde sergi alanını işgal etti. Gösteriye, salgına rağmen dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden (çoğunlukla ticaret yapan)  81.761 ziyaretçi katıldı.Piyanolar, Asya müzik enstrümanı gösterilerinde güçlü bir şekilde yer alıyor - Music China 2020'ye katılan piyano ile ilgili birçok sergicinin listesi bu makalenin sonunda.

Pearl River ve Yamaha'dan çok ilgi gören iki ilginç piyano vardı.

Kayserburg Celestial Harmony Uzay Yürüyüşü Piyano

Pearl River Piyano Group (Ritmüller, Kayserburg ve Pearl River markalarını içeren) dünyanın en büyük akustik piyano üreticisidir. Yılda 150.000'den fazla piyano üretiyor - küresel pazarın% 30'u.


Bu yıl ortaya Gök Harmony Spacewalk Piyano Kayserburg markanın altında üretilen,. Şirket, “… dünyanın ilk 3 boyutlu baskılı piyanosu” olduğunu iddia ediyor. 

Çeşitli şirketler, piyanolarının bileşen parçalarını oluşturmak için 3B baskı sürecini kullanır. Örneğin Phoenix Piyanolar aksiyonu ve diğer küçük parçaları bu şekilde üretir. Pearl River, ancak, bir sonraki aşamaya geçmiş görünüyor. Tasarımcıları, bu piyanonun egzotik şeklini oluşturmak için çok geniş formatlı bir 3D yazıcı kullandılar. "Baskı" ortamı olarak "ses açısından uygun" bir karbon fiber / polyester kompozit malzeme kullanıldı.

Kayserburg Celestial Harmony Spacewalk Piyano , 8 fitlik bir kuyrukludur ve "dünya dışı" bir deneyim yaratmak için parlak, çapraz solan maviler ve morlar kullanılarak tamamlanmıştır. 

Piyanonun fütüristik tasarımı, 3D baskı teknolojisi ile birlikte son derece gelişmiş CNC [Bilgisayar Sayısal Kontrolü] işlemlerinin organik bir sonucunu temsil eder. Yeni nesil klavyeli enstrümanlar için teknolojik gelişmeler ve yeniliklerle sürekli olarak ilerlemeye devam ediyoruz. Bu hedefi göstermenin, harmonik yakınsama içinde uzay keşfi görünümüne sahip bir piyano yaratmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Pearl River Piano Group Küresel Satış ve Pazarlama Direktörü Leng Tshua

Bu, tek seferlik bir cihazdır, ancak üretim sürecinde 3D baskının potansiyelini açıkça göstermektedir. 

Orijinal 2008 piyano, Yamaha'nın Hamamatsu'daki Japon genel merkezinde kendi müzesinde sergileniyor. Şirketin Çin şubesi Music China 2020 için yeni bir versiyon yaptı ve bu, Yamaha'nın sergi standının piyano bölümünde gurur duydu. 

Key Between People aslında bir dijital piyanodur. Kurulumun temeli bir Yamaha Modus H11'dir . Ancak bu kurulum, orijinal 2008 enkarnasyonundan biraz farklıdır. 


Artık siyah değil beyazdır ve bu önemlidir çünkü kurulumda bir projeksiyon sistemi vardır. Piyanonun üzerine yerleştirilmiş, piyanoya bağlı bir HD projektördür. Bu, görüntüleri piyanonun düz beyaz üst kısmına yansıtır. Kalıplar klavyede çalınanla yönlendirilir.


Bu aynı zamanda bir defaya mahsus bir tasarımdır - şimdi gerçekte var olan iki tane var.

Yine bu oldukça muhteşem bir enstrüman. Bir gösterici ve insanları içine çeken ve onları piyanolar hakkında konuşturan biri.

Piyano Kursu Kadıköy
Yener Kuşculuoğlu Kadıköy Piyano Kursu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Çocuklar Piyano Dersine Kaç Yaşında Başlamalı