Verbier Festivali 2021 Programını Duyurdu

Verbier Festivali 2021 programını duyurdu.


Verbier Festivali, 28.'si için önümüzdeki Temmuz-Ağustos aylarında tekrar geri dönecek.

Verbier Festivali Nedir: Verbier Festivali, Temmuz ayı sonunda ve Ağustos ayı başında İsviçre'nin Verbier dağ beldesinde iki hafta süren yıllık bir uluslararası müzik festivalidir.

2020, festivalin Covid-19 salgını nedeniyle sınırlı canlı performanslara sahip bir etkinlik
gördük, ancak 2021 çok sevilen festivalin sıkı protokoller olsa da canlı bir ortama döndüğünü
görecek.

Güvenlik, Festivalin en yüksek önceliği olmaya devam ediyor. Planlar, hem Festival programının duyurulmasından önce hem de yaza doğru ilerledikçe halk sağlığı önlemlerine göre ayarlanacak.

Verbier Festivali Kurucu ve Yönetmen Martin T: son Engstroem şu yorumu yapıyor: “2020 programını iptal eden İsviçre'deki ilk büyük festivaller arasındaydık, eğer daha ileriye gitmiş olsaydık ailemizi, sanatçılarımızı ve ekip üyelerimizi riske dahil edeceğimizi biliyorduk.
Henüz riskten çıkmadığımız açık olsa da, pandemi azaldığında 28. konserimiz için Verbier'de bir kez daha bir araya geleceğimiz konusunda iyimseriz. "


Piyanist Evgeny Kissin festivalde sahne alacak.

2021 Festivali, Verbier Festival Orkestrası Müzik Direktörü Valery Gergiev tarafından açılacak ve festivalin gözdesi piyanist Evgeny Kissin ile başlayacak. Diğer önemli noktalar arasında iki Puccini operası, Fanciulla del West ve La Bohème (Akademi şarkıcıları tarafından söylenenler) ve Wagner'in Tristan ve Isolde'nin ikinci perdesini içeren bir akşam yer alıyor.

Bu sayı aynı zamanda, bugün konser sahnesinin en parlak genç yeteneklerinden biri haline gelen yeni Akademi mezunlarını da içeriyor: Mao Fujita, Sheku Kanneh-Mason, Anastasia Kobekina ve Kian Soltani.

Zamanı geldiğinde tam kadroyu duyuracaklar.

Verbier Festivali, COVID-19 salgınına verdiği tepkinin bir parçası olarak, serbest çalışan, serbest meslek sahibi ve yeni işsiz olan Verbier Festival Akademisi mezunları için bir acil yardım fonu oluşturdu. Bu fon, salgın sırasında ihtiyacı olanlar için mevcut olmaya devam ediyor. Solo, oda ve orkestra çalgıcıları, şarkıcılar, orkestra şefleri, ayrıca pandemi nedeniyle gelir kaybına uğramış mezun prodüksiyon ve teknik ekip destek almaya hak kazanacaktır..

Nisan ayından bu yana 250'den fazla mezuna yaklaşık 600.000 CHF hibe edildi. Bu programın ikinci aşaması, yeni alınan 100.000 İsviçre Frangı bağışın eklenmesiyle başlıyor.

Festivalin sağlık ve güvenlik protokolleri, sanatçılar, izleyiciler, çalışanlar ve gönüllüler için güvenli bir ortam sağlamayı amaçlıyor. Önlemler, mekan kapasitelerinin ve oturma planlarının ayarlanmasını, daha kısa konserlerin aralıksız sunulmasını ve ayrıca maske takılmasını içeriyor. Müzisyenlerin ve ekip üyelerinin hızlı ve düzenli testleri de düşünülüyor.

Verbier Festivali'nin 2021 programı, Festivalin Başkanlık Dairesi, Commune de Bagnes ve Baş Sponsorlar Bank Julius Baer'in de dahil olduğu başlıca hayırsever bağışçıları Madame Aline Foriel-Destezet'in, The Friends of the Verbier Festival'in cömert desteğiyle mümkün olacak.

Yener Kuşculuoğlu Kadıköy Piyano Kursu
Piyano Kursu Kadıköy

Çocuklar İçin Piyano Kursu yazımız için tıklatınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

2022-2023 Bilsem Sonuçları

Yetişkinler İçin Piyano Kursu