ABRSM Royal Academy Piyano Kadıköy

ABRSM Royal Academy Piyano Sınavlarına Hazırlık

Aşağıdaki bilgiler ABRSM Royal Academy'nin kendi sitesinden alıntıdır.

ABRSM Royal Academy Nedir ?

ABRSM Royal Akademi, İngiltere'nin en büyük müzik eğitimi kurumu, en büyük müzik yayıncılarından biri ve dünyanın önde gelen müzik sınavları sağlayıcısıdır ve her yıl 90'dan fazla ülkede 650.000'den fazla değerlendirmeye sahiptir. Kayıtlı bir yardım kuruluşu olarak dünya çapındaki müzik eğitimi girişimlerine de önemli bağışlar yapıyoruz.

1889'da kurulan, uzun ve hikayeli bir geçmişimiz var . Ama görevimiz aynı kaldı: müzik sevgisini beslemek ve müzikte başarıya ilham vermek. ABRSM Royal Academy'de nereden gelirse gelsin herkesin yüksek kaliteli müzik öğrenimine erişmesi gerektiğine inanıyoruz.

Dünyaca Ünlü Sınavlar ve Değerlendirmeler

Dört Kraliyet Müzik Okulu ile ortaklaşa olarak dünya çapında müzik yapmayı ve öğrenmeyi destekliyoruz. Öğrenciler ve öğretmenler için müzik becerilerini geliştirmeye ve ilerlemeyi teşvik etmeye yardımcı olan yollar ve kaynaklar sunuyoruz.

ABRSM Royal Academy Sınavlarına Hazırlık Kadıköy

Temel faaliyetimiz, derecelendirilmiş müzik sınavları, değerlendirmeler ve diplomalar sağlamaktır . ABRSM Royal Akademi notunun dünya çapında geçerli bir birimi vardır ve sınavlarımız her düzeyde ve yaştaki öğrencileri motive etmek, gerçekçi hedefler ve başarıları için somut ödüller sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ABRSM Royal Akademi Hakkında

Biz Kimiz

Biz, İngiltere ve Galler'de kayıtlı bir şirket (şirket kayıt numarası 1926395) ve kayıtlı bir hayır kurumu (hayır kurumu kayıt numarası 292182) olan Kraliyet Müzik Okulları'nın (ABRSM) İlişkili Kuruluyuz. Kayıtlı ofisimiz 4 London Wall Place, Londra, EC2Y 5AU adresindedir.

Görevimiz

ABRSM Royal Akademinin misyonu, müzikal başarıya ilham vermektir. Bunu dört Kraliyet Müzik Okulu ile ortaklaşa yapıyoruz: Kraliyet Müzik Akademisi, Kraliyet Müzik Koleji, Kraliyet Kuzey Müzik Koleji ve İskoçya Kraliyet Konservatuarı.

ABRSM Royal Academy Piyano Hocası

Müzik, bir sanat formu olarak değeri ve müzik eğitiminin önemi konusunda tutkuluyuz. Müzikle uğraşmanın insanlara benzersiz, olumlu deneyimler ve yaşam boyu faydalar sağladığına inanıyoruz.

ABRSM Royal Akademi Sınavına Hazırlık Kadıköy

Dünya lideri değerlendirmelerimiz, kitaplarımız ve kaynaklarımız aracılığıyla dünya çapındaki insanlara öğretmek, öğrenmek, yapmak ve müzikten zevk almak için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyoruz. Burslarımız, bağışlarımız, sponsorluklarımız ve ortaklıklarımız her yaştan insana müziği keşfetme ve potansiyellerini gerçekleştirme fırsatları yaratıyor. Yaptığımız her şey, öğrencileri ve öğretmenleri müzikal yolculuklarında desteklemek için tasarlanmıştır.

Nasıl düzenleniriz

ABRSM Royal Akademi Piyano Sınavlarına Hazırlık Pratik Notları, Performans Notları, Müzik Teorisi ve üst düzey yeterlilikler (diplomalar) Birleşik Krallık'ta şu şekilde düzenlenir:Yeterlilik ve Sınavlar Dairesi Yönetmeliği (Ofqual)
Nitelikler Galler
Müfredat, Sınav ve Değerlendirme Konseyi (CCEA Yönetmeliği).

Bunlar, İngiltere ve Kuzey İrlanda'daki Düzenlenmiş Yeterlilikler Çerçevesinin (RQF) bir parçasıdır.

Piyano Hocası Yener Kuşculuoğlu


Çocuğunuz Piyano Dersine Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Yetişkinler Piyano Çalmayı Öğrenebilir Mi

2022-2023 Bilsem Sonuçları

Yetişkinler Piyano Çalabilir Mi

Piyano Çalarak Hayatta Daha Fazla Nasıl Başarılı Olunur ?

12 yaşındaki piyano dahisi rastgele seçilmiş dört notadan eser yaratıyor

'Kör Tom' Wiggins Köle Olarak Doğan Ve Yıldız Olan Piyanist

Tarihteki Kadın Bestecilere Bir Göz Atalım

Piyanodaki pedallar ne işe yarar ve bunları nasıl kullanıyorsunuz?

Piyano Tuşlarının Farkları Nedir

Kadıköy Piyano Kursu

Ellerim Piyano Çalmak İçin Küçük Mü?

Yetişkinler İçin Caz (Jazz) Piyano Kursu

2020'nin En Sıcak/Kalpten Piyano Hikayeleri

Piyano öğretmenleri: Covid-19 sırasında online derslerden ne öğrendik?

Mozart Eserlerinin 5 Muhteşem Piyano Performansı

Piyano'da Deşifre (Nota Okuma)

Piyano Öğrencilerini Evde Daha Fazla Pratik Yapmaya Nasıl Teşvik Edebiliriz?

Demansı olan 92 yaşındaki kadın Beethoven'ı piyanoda nasıl çalacağını hatırlıyor.

Göztepe Piyano Kursu

Erenköy Piyano Kursu

Suadiye Piyano Kursu

ABRSM ROYAL AKADEMİ KAÇ SERTİFİKA/DERECEDEN OLUŞUR?

ABRSM piyano sınavlarında 1. sınıf en kolay, 8. sınıf en zoru olmak üzere toplam 8 sertifika veya derece bulunmaktadır. Her derece sizi şu alanlarda test eder: gamlar ve arpejler, deşifre ve işitsel testler.

8. derece piyano nedir?

8. derece piyano Birleşik Krallık'ta mevcut olan en yüksek uygulamalı dereceli müzik sınavıdır. Ancak alabileceğiniz en yüksek piyano yeterliliği değildir. Birleşik Krallık'taki üç ana sınav kurulu - ABRSM Royal Akademi Kursu London College of Music ve Trinity - 8. Sınıf piyanonun ötesinde dört seviye diploma sunar.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

23 Nisan Kutlu Olsun Piyano Notaları

Piyanoda Neden 88 Tuş Var

Çocuklar Piyano Dersine Kaç Yaşında Başlamalı